Jak wybrać najlepszą szkołę jazdy?

Jak wybrać najlepszą szkołę jazdy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zdanie egzaminu na prawo jazdy za pierwszym razem to marzenie każdego przyszłego kierowcy. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej szkoły, w której nauczą Cię wszystkiego, co niezbędne. Tylko jak możesz ją znaleźć, skoro pierwszy raz podchodzisz do kursu? Po czym poznać, że akurat TA szkoła jest najlepsza? Oto najważniejsze podpowiedzi!

Wskazówka 1 – uważaj na statystyki

Zdawalność to jeden z najważniejszych czynników, które bierzesz pod uwagę przy wyborze szkoły. Idziesz tam przecież po to, by zdać prawo jazdy. Szkoły często podkreślają jaki odsetek kursantów zdaje u nich prawko za pierwszym razem w danej kategorii. Oczywiście jest to jedynie statystyka i nie zawsze mówi całą prawdę. Dlaczego?

Mała szkoła, w której uczy się 5 kursantów miesięcznie może mieć zdawalność nawet na poziomie 100%. Duży ośrodek, w którym co miesiąc zdobywa wiedzę kilkudziesięciu uczniów, nie będzie miał takiej skuteczności. Nie oznacza to jednak, że jest słaby. Pamiętaj, że poziom zdawalności może być dobrą podpowiedzią, a nie jedynym wyznacznikiem.

Wskazówka 2 – zerknij na opinie byłych kursantów

Świetnym sposobem na znalezienie dobrej szkoły jest posłuchanie byłych kursantów. Oni bardzo dobrze wiedzą, jakie metody nauczania są w danym ośrodku. Zweryfikowali też obietnice z folderów reklamowych i wiedzą, czy są prawdziwe. Dotarcie do nich nie musi być trudne. Wystarczy, że zerkniesz na ranking szkół jazdy. To właśnie w nim poznasz najlepsze ośrodki szkoleniowe, które są oceniane według umiejętności i podejścia do kursantów. Taka opinia przyda się zwłaszcza wtedy, gdy chcesz poznać tajemnice danej szkoły i upewnić się o kwalifikacjach instruktorów.

Wskazówka 3 – przyjrzyj się wybranemu ośrodkowi

Co masz wziąć pod uwagę, gdy szukasz dobrej szkoły jazdy? Jednym z nich jest dopasowanie do kursantów. Widać to np. po wyborze sposobu nauczania teorii. Obecnie nie ma obowiązku szkolenia stacjonarnego – możesz uczyć się online, przez wideokonferencję lub samodzielnie bazując na ogólnodostępnych materiałach. Szkoła może Ci w tym pomóc, udostępniając wiedzę lub pozostawić to Twojej decyzji.

Elastyczność widać też pod kątem organizowania jazd. Zwłaszcza w dużych miastach rozpoczynanie podróży w jednym punkcie może być trudne dla kursantów. Najlepsze ośrodki szkoleniowe mają kilka wyznaczonych miejsc na rozpoczynanie i kończenie jazd. To świetna opcja dla wszystkich kursantów.

Wskazówka 4 – dopasowanie oferty do kursanta

To kolejna kwestia, która ma duże znaczenie w kontekście jakości nauczania. W najlepszych ośrodkach istnieje opcja pełnego dopasowania się do oczekiwań kursantów. Widać to w ofercie szkoleniowej. Istnieją pakiety podstawowe, weekendowe, realizowane w trybie przyspieszonym, dla niepełnosprawnych lub prowadzone w obcym języku – angielskim czy ukraińskim.

Najlepsze ośrodki szkoleniowe przygotowują też zniżki na badania lekarskie, pomagają w załatwieniu formalności i oferują rozłożenie płatności na raty. Świetną sprawą jest też jazda autem egzaminacyjnym – unikniesz dodatkowego stresu podczas egzaminu praktycznego, gdy wsiądziesz do auta, które dobrze znasz.

Ośrodek szkoleniowy nie musi być wyborem na chybił–trafił. Teraz już wiesz, jak szukać dobrego miejsca dla siebie. Powodzenia w nauce i na egzaminach!

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak będzie wyglądał egzamin na prawo jazdy w 2022 roku? Sprawdzamy
Jak będzie wyglądał egzamin na prawo jazdy w 2022 roku? Sprawdzamy
Zasady przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy mają tendencję do częstych zmian. Jak sytuacja w tym temacie wygląda w tym roku?
Jak efektywnie wykorzystać przestrzeń w bagażniku samochodowym?
Jak efektywnie wykorzystać przestrzeń w bagażniku samochodowym?
Sprawdź nasze sprawdzone metody na efektywne wykorzystanie przestrzeni w bagażniku samochodowym. Pokażemy Ci, jak zapakować bagaż, by zmieścić wszystko, co potrzebujesz na drogę.
Jak wybrać idealny agregat prądotwórczy dla twojego domu – poradnik dla początkujących
Jak wybrać idealny agregat prądotwórczy dla twojego domu – poradnik dla początkujących
Poznaj kroki do wyboru odpowiedniego agregatu prądotwórczego dla twojego domu, kierując się specyfikacją, niezawodnością i budżetem. Poradnik dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tym temacie.
Ostatnie wpisy