Kiedy warto wypożyczyć auto i jak wybrać odpowiednie?

Kiedy warto wypożyczyć auto i jak wybrać odpowiednie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skorzystanie z usług wypożyczalni jest opłacalne w wielu sytuacjach. Kierowcy coraz chętniej korzystają z tego rozwiązania np. gdy ich auto jest w naprawie lub potrzebują samochodu na chwilę. Kiedy warto wypożyczyć auto i jak wybrać odpowiednie? Jak wygląda sama procedura? Odpowiadamy.

Kiedy warto wypożyczyć auto?

Wypożyczenie samochodu to dobre rozwiązanie w naprawdę wielu sytuacjach. Jednym z najczęstszych powodów, dla których kierowcy decydują się na wynajem auta, jest chwilowa niedostępność własnego pojazdu. Jeżeli brałeś udział w stłuczce lub samochód uległ awarii i aktualnie znajduje się u mechanika, to wynajęcie auta zastępczego z pewnością będzie dobrym pomysłem.

A może planujesz podróż do oddalonego od swojego miejsca zamieszkania miasta i potrzebujesz na kilka godzin lub dni pojazdu do swobodnego przemieszczania się? W takiej sytuacji również śmiało możesz udać się do wypożyczalni, aby dopiąć formalności. Jeżeli akurat znajdujesz się w Warszawie, gorąco zachęcamy do sprawdzenia oferty firmy Dolcar.

Jak wybrać odpowiednie auto?

Kiedy już zdecydujesz się na wypożyczenie samochodu, przychodzi czas na wybór konkretnego modelu. W tej kwestii powinieneś w pierwszej kolejności kierować się własnymi potrzebami. W jakim celu wypożyczasz samochód? Jakimi drogami będziesz się poruszać? Odpowiedź na te pytania jest kluczowa, jeżeli zależy Ci na doborze modelu, z którego będziesz zadowolony.

Jeżeli auto służyć Ci będzie głównie do przemieszczania się po mieście to zdecydowanie warto zwrócić uwagę na modele miejskie. Robisz długie trasy? W tym przypadku warto zapytać o modele o większej mocy. A może potrzebujesz auta na spotkanie biznesowe? Wtedy dobrze jest pomyśleć o wypożyczeniu samochodu marki premium. Pamiętaj jednak, aby najpierw dokładnie sprawdzić ofertę wybranej wypożyczalni!

Jak wygląda wypożyczenie auta?

Wypożyczenie samochodu jest dosyć proste, ponieważ formalności ograniczone są do minimum. Oczywiście wiąże się to z koniecznością podpisania umowy. Dobra informacja jest jednak taka, że są one krótkie, napisane zrozumiałym językiem i w sposób jasny objaśniają zasady wynajmu. Przy podpisywaniu dokumentów pracownik wypożyczalni musi potwierdzić tożsamość klienta – należy okazać swój dowód oraz prawo jazdy.

W większości przypadków wypożyczenie auta wiąże się również z wpłaceniem kaucji. Jest to kwota zabezpieczona na wypadek potencjalnych uszkodzeń auta. Jest ona zwracana przy zdaniu samochodu. Wszystkie te czynności można załatwić „od ręki” i już po chwili możemy wyjechać z terenu wypożyczalni.

Grafika: www.freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
2021. Rewolucja w przepisach drogowych
2021. Rewolucja w przepisach drogowych
W najbliższych miesiącach kierowców czekają duże zmiany. Po pierwsze: poprawi się bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. To jedna z najważniejszych i z pewnością najgłośniejszych zmian w 2021 r.
Nowe przepisy dla pieszych 2021 – tłumaczymy co wolno, a czego nie wolno na pasach!
Nowe przepisy dla pieszych 2021 – tłumaczymy co wolno, a czego nie wolno na pasach!
Nowe przepisy dla pieszych 2021 - tłumaczymy co wolno, a czego nie wolno na pasach! Jakie zmiany czekają przechodniów i kierowców?
Jak dbać o auto z automatyczną skrzynią biegów?
Jak dbać o auto z automatyczną skrzynią biegów?
Odpowiednia konserwacja aut z przekładnią automatyczną to klucz do ich długiego użytkowania. Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę.
Ostatnie wpisy