Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Skorzystanie z usług wypożyczalni jest opłacalne w wielu sytuacjach. Kierowcy coraz chętniej korzystają z tego rozwiązania np. gdy ich auto jest w naprawie lub potrzebują samochodu na chwilę. Kiedy warto wypożyczyć auto i jak wybrać odpowiednie? Jak wygląda sama procedura? Odpowiadamy.
Wypożyczenie samochodu to dobre rozwiązanie w naprawdę wielu sytuacjach. Jednym z najczęstszych powodów, dla których kierowcy decydują się na wynajem auta, jest chwilowa niedostępność własnego pojazdu. Jeżeli brałeś udział w stłuczce lub samochód uległ awarii i aktualnie znajduje się u mechanika, to wynajęcie auta zastępczego z pewnością będzie dobrym pomysłem.
A może planujesz podróż do oddalonego od swojego miejsca zamieszkania miasta i potrzebujesz na kilka godzin lub dni pojazdu do swobodnego przemieszczania się? W takiej sytuacji również śmiało możesz udać się do wypożyczalni, aby dopiąć formalności. Jeżeli akurat znajdujesz się w Warszawie, gorąco zachęcamy do sprawdzenia oferty firmy Dolcar.
Kiedy już zdecydujesz się na wypożyczenie samochodu, przychodzi czas na wybór konkretnego modelu. W tej kwestii powinieneś w pierwszej kolejności kierować się własnymi potrzebami. W jakim celu wypożyczasz samochód? Jakimi drogami będziesz się poruszać? Odpowiedź na te pytania jest kluczowa, jeżeli zależy Ci na doborze modelu, z którego będziesz zadowolony.
Jeżeli auto służyć Ci będzie głównie do przemieszczania się po mieście to zdecydowanie warto zwrócić uwagę na modele miejskie. Robisz długie trasy? W tym przypadku warto zapytać o modele o większej mocy. A może potrzebujesz auta na spotkanie biznesowe? Wtedy dobrze jest pomyśleć o wypożyczeniu samochodu marki premium. Pamiętaj jednak, aby najpierw dokładnie sprawdzić ofertę wybranej wypożyczalni!
Wypożyczenie samochodu jest dosyć proste, ponieważ formalności ograniczone są do minimum. Oczywiście wiąże się to z koniecznością podpisania umowy. Dobra informacja jest jednak taka, że są one krótkie, napisane zrozumiałym językiem i w sposób jasny objaśniają zasady wynajmu. Przy podpisywaniu dokumentów pracownik wypożyczalni musi potwierdzić tożsamość klienta – należy okazać swój dowód oraz prawo jazdy.
W większości przypadków wypożyczenie auta wiąże się również z wpłaceniem kaucji. Jest to kwota zabezpieczona na wypadek potencjalnych uszkodzeń auta. Jest ona zwracana przy zdaniu samochodu. Wszystkie te czynności można załatwić „od ręki” i już po chwili możemy wyjechać z terenu wypożyczalni.
Grafika: www.freepik.com