środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Artykuł sponsorowany

Załadunek i rozładunek towaru to jedno z podstawowych zadań każdej działalności z branży TSL. Każda firma bez wątpienia ma swoje własne procedury i schematy działań dotyczące obu tych procesów. Co jednak można zrobić, aby jeszcze bardziej usprawnić i ułatwić załadunek i rozładunek? Podpowiadamy!

Urządzenia i akcesoria umożliwiające szybszy załadunek i rozładunek towaru

Aby znacząco przyspieszyć załadunek i rozładunek towaru w Twojej firmie, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o zakupie odpowiedniego sprzętu. Niektóre urządzenia i akcesoria mogą okazać się niezwykle pomocne w usprawnieniu procesu załadunku i rozładunku. Jakie sprzęty warto więc wybrać?

Wózki samoładujące

Ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem są z pewnością wózki samoładujące. Stosując je, nie musisz korzystać z pomocy dodatkowych osób przy załadunku oraz rozładunku towarów. Te mobilne windy dają bowiem kierowcy pełną niezależność oraz swobodę działania. Pamiętaj jednak, aby wybrać wózek, który będzie miał możliwość stosowania w różnych typach i markach aut. Dla pełnej wygody korzystania powinien on także zajmować niemal tyle samo miejsca co ręczny wózek paletowy.

Małe żurawie

W załadunku i rozładunku pomocne mogą okazać się także niewielkie żurawie. Sprawdzą się one zarówno w przypadku klasycznych aut dostawczych, jak i w przypadku ciężarówek i pickupów. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie, zwłaszcza jeśli zajmujesz się przewozem towarów o nietypowych gabarytach. Pamiętaj jednak, że w przypadku żurawi przydadzą się także różnego rodzaju zawiesia wężowe i pasowe, które znajdziesz na stronie https://e-hak24.pl/dzwignice/zawiesia-akcesoria/zawiesia-pasowe. Przydadzą się także akcesoria takie jak wciągarki, na przykład te ze strony https://e-hak24.pl/dzwignice/wciagarki-bramowe

Rampy i suwnice

Nieocenione w usprawnieniu załadunku i rozładunku są również różnego rodzaju rampy i suwnice. Oprócz zwiększenia efektywności pracy odpowiadają one także za zwiększenie bezpieczeństwa. Ponadto są one niewielkie, z łatwością zmieszczą się w każdym samochodzie dostawczym, a ich samodzielne rozłożenie nie sprawia żadnych problemów. Warto także wspomnieć, że niektóre rampy i suwnice są w stanie unieść towary o ciężarze do nawet 500 kg, dlatego też sprawdzą się one również w przypadku przewozu towarów o nieco większych gabarytach.

Zdjęcie główne: pexels.com/Tima Miroshnichenko

Tagi: , , ,
Studentka public relations i fanka ciekawych rozwiązań. Swoją przyszłość wiąże z pisaniem, a w wolnych chwilach lubi odkrywać nowe miejsca, czytać kryminały i gotować

0 Komentarze

Zostaw komentarz