Rewolucja: wirtualne prawo jazdy na terenie całej Unii Europejskiej?

Rewolucja: wirtualne prawo jazdy na terenie całej Unii Europejskiej?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Komisja Europejska poinformowała o podjęciu prac nad nowelizacją dyrektywy związanej z systemem prawa jazdy. Zmiany mogą wejść w życie już w ciągu najbliższych dwóch lat!

Nadrzędnym celem jest utworzenie prawa jazdy jednolicie dostępnego dla wszystkich służb policyjnych krajów członkowskich. Przytaczanym argumentem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz ułatwienie podróży wewnątrz Unii Europejskiej. Co więcej, policjanci skorzystaliby na możliwości łatwiejszego wystawiania mandatów i karania kierowców zagranicznych popełniających wykroczenia drogowe na terenie pozostałych krajów członkowskich.

Co ciekawe, wirtualna baza kierowców pozwoliłaby na prześledzenie historii administracyjnej danego kierującego. Dzięki temu, tracąc prawo jazdy za punkty w rodzimym kraju, moglibyśmy zostać ukarani za prowadzenie czterech kółek w krajach członkowskich.

(Fot. Pixabay)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
mObywatel. Wirtualny dokument prawa jazdy już na horyzoncie
mObywatel. Wirtualny dokument prawa jazdy już na horyzoncie
Nowa aplikacja zapewni szereg funkcjonalności, które pozwolą zapomnieć o fizycznych wersjach dokumentów.
Kategoria B+E – jakie będziesz miał uprawnienia?
Kategoria B+E – jakie będziesz miał uprawnienia?
Nie wiesz, czym jest kategoria prawa jazdy B+E? Sprawdź i przekonaj się, co musisz o niej wiedzieć oraz z jakimi uprawnieniami się wiąże.
Auto dla początkującego do 20 000 złotych – co wybrać?
Auto dla początkującego do 20 000 złotych – co wybrać?
Wybór pierwszego auta przez młodych kierowców bywa trudny, szczególnie jeżeli nie mają pojęcia o motoryzacji. Sprawdzamy, jakie modele do 20 tysięcy warto kupić.
Ostatnie wpisy