Sposoby na użytkowanie nowego auta elektrycznego

Sposoby na użytkowanie nowego auta elektrycznego
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wraz z postępującym rozwojem technologii, pojazdy elektryczne zyskują coraz większą popularność. Jednakże, wiele osób wciąż obawia się korzystania z nich, ze względu na brak doświadczenia z tego typu autami oraz obawy związane z ładowaniem baterii. W tym artykule przedstawimy sposoby na użytkowanie nowego auta elektrycznego, które pozwolą cieszyć się jego zaletami i uniknąć potencjalnych trudności związanych z ładowaniem.

Zapoznaj się z instrukcją obsługi

Elektryczne samochody mają nieco inną konstrukcję i sposób działania niż konwencjonalne pojazdy z silnikiem spalinowym. Dlatego ważne jest, aby zapoznać się z instrukcją obsługi, aby zrozumieć specyfikę działania, a także aby w pełni wykorzystać potencjał auta.

Planuj trasy

Planowanie trasy może pomóc w zoptymalizowaniu zasięgu auta, co jest szczególnie ważne podczas dalszych podróży. Można korzystać z map nawigacyjnych, aby zlokalizować stacje ładowania i uniknąć konieczności ładowania na przydrożnych stacjach. Dostępne są również aplikacje do planowania tras dla samochodów elektrycznych, takie jak PlugShare, które pozwalają na wyszukiwanie stacji ładowania w pobliżu zaplanowanej trasy.

Używaj trybu ECO

Większość samochodów elektrycznych ma tryb ECO, który ogranicza zużycie energii poprzez redukcję mocy silnika, ograniczenie klimatyzacji i ogrzewania, a także poprzez zmniejszenie prędkości maksymalnej. Używanie trybu ECO pozwala na zwiększenie zasięgu auta i zmniejszenie zużycia energii.

Wykorzystaj regeneracyjne hamowanie

Regeneracyjne hamowanie jest procesem odzyskiwania energii kinetycznej, która jest generowana podczas hamowania lub zwalniania. W samochodach elektrycznych regeneracyjne hamowanie jest zazwyczaj dostępne w dwóch trybach: standardowym i mocniejszym. Używanie regeneracyjnego hamowania pozwala na zwiększenie zasięgu auta i zmniejszenie zużycia energii.

Monitoruj poziom naładowania

W samochodach elektrycznych ważne jest, aby monitorować poziom naładowania baterii. Niski poziom naładowania może skrócić zasięg auta i spowodować potrzebę nieoczekiwanego ładowania. Dlatego warto regularnie monitorować poziom naładowania i planować ładowanie w odpowiednim czasie.

Instaluj ładowarkę w domu lub korzystaj z publicznych 

Instalacja ładowarki w domu jest bardzo wygodnym sposobem na ładowanie samochodu elektrycznego. Pozwala to na szybkie i wygodne ładowanie, bez potrzeby szukania stacji ładowania w okolicy. Warto wybrać ładowarkę o odpowiedniej mocy, która będzie kompatybilna z danym modelem auta.  Kolejnym sposobem na korzystanie z nowego samochodu elektrycznego jest wykorzystanie publicznych stacji ładowania. Wiele miast oraz centrów handlowych, hoteli czy stacji benzynowych jest już wyposażonych w ładowarki, które są dostępne dla każdego kierowcy. Dodatkowo, wiele z tych stacji oferuje darmowe ładowanie lub opłaty niższe niż przy korzystaniu z ładowarek domowych.

Jak sfinansować auto elektryczne?

Na stronie Volkswagen Financial Services można znaleźć ofertę samochodu elektrycznego Audi Q4 e-tron w dwóch wariantach leasingowych: KLASYCZNY i JAK ABONAMENT. Auto jest dostępne w pierwszym wariancie 3 771 zł miesięcznie netto na 36 miesięcy, bez limitu kilometrów i z 30% opłata wstępną – suma opłat w tej opcji wynosi 107,47%. W drugiej opcji mamy ratę 2 822 zł miesięcznie netto na 36 miesięcy, z rocznym limitem kilometrów 20 tysięcy i z 10% opłaty wstępnej*. Dlaczego rata w leasingu JAK ABONAMENT w VW FS jest tak niska ? W leasingu JAK ABONAMENT spłacamy tylko prognozowany spadek wartości auta w trakcie finansowania a nie cała wartość. W porównaniu z KLASYCZNYM finansowaniem rata może być niższa nawet o kilkadziesiąt procent. VW FS to firma numer 1 w Polsce jeśli chodzi o finansowanie samochodów grupy Volkswagen**. Dodatkowo przy finansowaniu masz możliwość skorzystania z rządowego programu Mój Elektryk, który umożliwia otrzymanie dotacji na wybrane modele samochodów elektrycznych grupy Volkswagen.

Wnioski płynące z przedstawionych sposobów na użytkowanie nowego auta elektrycznego są jasne: należy planować podróże z wyprzedzeniem, korzystać z dostępnych stacji ładowania oraz rozważać zainstalowanie ładowarki w domu lub garażu. Warto również pamiętać o regularnym przeglądzie stanu baterii i optymalnym sposobie jej ładowania, aby uniknąć przedwczesnego zużycia. Dzięki tym praktycznym wskazówkom, użytkowanie samochodu elektrycznego może być łatwe i przyjemne, a przy okazji pozwoli na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Punkty karne przełożą się na wyższą składkę OC? To możliwe!
Punkty karne przełożą się na wyższą składkę OC? To możliwe!
Zbierasz punkty karne jeden po drugim? Już wkrótce poza mandatem zapłacisz także dodatkową opłatę podczas zaopatrywania się w polisę ubezpieczeniową...
2021. Rewolucja w przepisach drogowych
2021. Rewolucja w przepisach drogowych
W najbliższych miesiącach kierowców czekają duże zmiany. Po pierwsze: poprawi się bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. To jedna z najważniejszych i z pewnością najgłośniejszych zmian w 2021 r.
Czym grozi brak OC?
Czym grozi brak OC?
Kończy Ci się OC lub nie chcesz go przedłużać? Warto wiedzieć, że grożą za to wysokie kary, które może egzekwować urząd skarbowy!
Ostatnie wpisy