środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jazda testowa jest obowiązkowym etapem wyboru nowego samochodu. Pozwala zweryfikować różne zasłyszane informacje i opinie o danym modelu, upewnić się, że konkretne auto spełnia oczekiwania przyszłego właściciela, a przy okazji zyskać możliwość porównania ze sobą różnych wersji silnikowych czy wyposażenia. Teoretycznie nie ma nic prostszego, niż umówić się na jazdę testową Hyundaiem w pierwszym-lepszym salonie dealerskim. Jeśli jednak chcesz, aby taka jazda rzeczywiście miała sens, to wykorzystaj nasze wskazówki.

Sprawdź dostępność samochodów

To bardzo ważna kwestia, ponieważ od dostępności samochodów u danego dealera zależy to, czy uda Ci się zarezerwować auto w dogodnym dla Ciebie terminie. Bywa tak, że dealer ma do dyspozycji tylko 1-2 samochody testowe, a chętnych do odbycia jazdy jest znacznie więcej. W takiej sytuacji klienci muszą nawet tygodniami czekać na swoją kolej, co jest dość frustrujące i może sprzyjać podejmowaniu złych decyzji (np. zakup samochodu bez wcześniejszych testów).

Dużą dostępność samochodów testowych swoim klientom gwarantuje autoryzowany dealer koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice.

Upewnij się, że dealer dysponuje różnymi wariantami tego samego modelu

Sama jazda testowa może nie dać Ci pełnego obrazu i nie ułatwi podjęcia decyzji, jeśli odbędziesz ją samochodem w zupełnie innej wersji silnikowej niż ta, której zakup rozważasz. Przykładowo: jesteś niemal zdecydowany na zakup Hyundaia i20 z silnikiem 1.0 T-GDI, natomiast dealer dysponuje tylko wersją MPI, która charakteryzuje się o wiele gorszą dynamiką.

Efekt może być taki, że zrazisz się do danego modelu i przestaniesz brać go pod uwagę, ostatecznie kupując zupełnie inny samochód – niekoniecznie lepszy. Dlatego wybierając miejsce, w którym zarezerwujesz jazdę testową, koniecznie upewnij się, że dealer udostępni Ci samochód w takim wariancie silnikowym, jaki Cię interesuje.

Zapytaj o czas trwania jazdy testowej

Jest to ściśle uzależnione od dostępności aut. Jeśli dealer dysponuje np. tylko jednym samochodem testowym, a zainteresowanie nim jest ogromne, to trudno oczekiwać, aby zgodził się na odbycie długiej jazdy po mieście czy tym bardziej w trasie.

Tymczasem im dłużej będziesz mieć do dyspozycji samochód, tym lepiej go poznasz i sprawdzisz te rzeczy, które mają dla Ciebie największe znaczenie. Zawsze warto więc podpytać dealera, na jak długo udostępni Ci auto do testów.

Zarezerwuj termin, który TOBIE pasuje

To ważne, abyś mógł odbyć jazdę testową w pełnym komforcie, bez pośpiechu i wtedy, gdy rzeczywiście masz na to czas. Dobry dealer z pewnością uzgodni z Tobą odpowiedni termin, nie narzucając Ci takiego, który najbardziej mu odpowiada. Pamiętaj, aby przed jazdą być wypoczętym i w pełni skupionym na sprawdzaniu poszczególnych rzeczy w samochodzie.

Kierując się tymi kryteriami sam dojdziesz do wniosku, że najlepszym adresem, pod którym umówisz się na jazdę testową Hyundaiem, jest MM Cars Hyundai Katowice. Termin jazdy możesz wygodnie zarezerwować online korzystając z formularza na stronie internetowej dealera.

Kierując się tymi kryteriami sam dojdziesz do wniosku, że najlepszym adresem, pod którym umówisz się na jazdę testową Hyundaiem, jest MM Cars Hyundai Katowice. Termin jazdy możesz wygodnie zarezerwować online korzystając z formularza na stronie internetowej dealera.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

0 Komentarze

Zostaw komentarz