Co zrobić w przypadku poważnej awarii auta?

Co zrobić w przypadku poważnej awarii auta?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Samochód zepsuł Ci się w trakcie podróży? Najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie pomocy drogowej, świadczącej również usługi holowania i zarówno stacjonarnego, jak i mobilnego warsztatu samochodowego. Te kryteria mogą stanowić cenną wskazówkę podczas poszukiwania pomocy, ale nie są to jedyne rzeczy, którymi należy się zająć.

Awaria na drodze – zadbaj o bezpieczeństwo

Zachowaniem, które z pewnością może uchronić Cię przed poważnymi awariami, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych trudnych do przewidzenia, są regularne przeglądy robione u specjalistów. Zwłaszcza, jeśli planujesz dłuższą podróż, warto postarać się o odwiedzenie warsztatu samochodowego i upewnienie się, że wszystko w Twoim samochodzie działa jak należy. Jeśli jednak dojdzie już do awarii, pierwszą rzeczą, o którą powinieneś zadbać, jest bezpieczeństwo. O ile to możliwe, postaraj się zatrzymać auto na poboczu albo parkingu, a jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić ze względu na stan samochodu lub warunki na drodze – podjedź taki blisko prawej krawędzi jezdni, jak to możliwe. Zadbaj również o odpowiednią sygnalizację swojego problemu: włącz światła awaryjne i ustaw trójkąt ostrzegawczy. Jego odległość od samochodu może się różnić w zależności od terenu, na którym zdarzyła się awaria. Na autostradzie powinno to być 100 m od samochodu, na terenie niezabudowanym – 30-50 metrów, a na terenie zabudowanym – 1 metr.

Kogo wezwać?

Awaria samochodu często wymaga pomocy specjalistów i użycia profesjonalnych narzędzi. Najlepsza pomoc drogowa Wrocław powinna być wyposażona w pojazdy umożliwiające holowanie, a także świadczyć usługi mobilnego i stacjonarnego warsztatu samochodowego – przy czym w przypadku awarii na drodze te pierwsze są zdecydowanie ważniejsze. Oczywiście wynajęcie takiej ekipy może być drogie, ale oznacza również podejście opierające się na jakości, dużą szybkość działania i korzystny stosunek ceny do usługi w porównaniu do mniej kompleksowego podejścia. Kiedy znajdujesz się na drodze nie jesteś w stanie prawidłowo ocenić, co uległo awarii. Potrzebujesz profesjonalnej pomocy, specjalistów zajmujących się mechaniką i elektryką i osób z dużym doświadczeniem. Korzystając z serwisów oferujących to wszystko, możesz być pewien, że Twój samochód zostanie Ci zwrócony sprawny i zdolny do dalszej jazdy, jeśli tylko jest to możliwe.

Kasowanie inspekcji po awarii

Ważnym elementem naprawiania usterek samochodowych jest również kasowanie inspekcji w211. Co to dokładnie oznacza? Nowoczesne modele samochodów, kiedy dochodzi w nich do awarii lub konieczne jest wykonanie przeglądu technicznego, wysyłają swoim właścicielom komunikat w postaci lampki przypominającej o dokonaniu inspekcji. Po udaniu się do warsztatu i uzyskaniu informacji, że Twój samochód jest ponownie lub nadal sprawny należy usunąć inspekcję. Kasowanie jej jest po prostu pozbywaniem się komunikatu wysłanego przez samochód. Ważne jest, aby zastosować się do zapalonej kontrolki i, na przykład, zająć się wymianą oleju, ale po przeglądzie czy naprawie usterki komunikat jest już zbędny.

Fot.: Maxim Hopman/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Białystok. Odwołanie egzaminu na prawo jazdy z powodu pogody?
Białystok. Odwołanie egzaminu na prawo jazdy z powodu pogody?
Każdy kto nie później niż godzinę przed datą wyznaczonego egzaminu odwoła go ze względu na trudne warunki atmosferyczne i kłopoty z dotarciem do WORD może od razu wyznaczyć nowy termin na koszt WORD Białystok.
Jak bezpieczne są używane rusztowania elewacyjne?
Jak bezpieczne są używane rusztowania elewacyjne?
Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie używanych rusztowań elewacyjnych, kluczowych aspektach oceny i co zrobić, aby zmniejszyć potencjalne ryzyko na placu budowy.
Ile kosztuje kurs na prawo jazdy w Polsce?
Ile kosztuje kurs na prawo jazdy w Polsce?
Planujesz rozpocząć kurs prawa jazdy kategorii B? Sprawdź, z jakim wydatkiem musisz się liczyć!
Ostatnie wpisy