Przydatne akcesoria samochodowe   

Przydatne akcesoria samochodowe   
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każdy kierowca traktuje swój samochód inaczej. Dla jednych jest to oczko w głowie, dla innych po prostu środek transportu. Nie ma jednak właściciela auta, który nie lubi ułatwiać sobie życia, stosując różnego rodzaju gadżety samochodowe. Niektóre sprzęty całkowicie odmieniają jakość prowadzenia auta, inne są po prostu ciekawym dodatkiem, ale większości kierowców nadal sprawiają one przyjemność i frajdę. Przedstawiamy przydatne akcesoria samochodowe.   

Uchwyt do telefonu   

Nawigacja GPS to w dzisiejszych czasach niezbędny gadżet każdego kierowcy. Wygoda, jaką zapewnia używanie nawigatora jest niezastąpiona, dlatego korzysta z niego praktycznie każdy. Obecnie każdy smartfon wyposażony jest w aplikację GPS. Problemem kierowców jest jednak korzystanie z aplikacji podczas jazdy bez uchwytu na telefon. Korzystanie ze smartfona w czasie prowadzenia auta jest niebezpieczne i nielegalne, dlatego grozi wysokim mandatem. Z kolei położenie telefonu na kolanach i spoglądanie w niego co chwilę, jest często niewygodne i nieefektywne. Uchwyt do telefonu to idealny gadżety dla każdego kierowcy, ponieważ pozwala na całkowicie komfortowe używanie nawigacji w smartfonie bez stwarzania zagrożenia i ryzyka mandatu.   

Kamera samochodowa   

Bezpieczeństwo na drodze jest niezwykle ważne i powinno być priorytetem każdego kierowcy. Niestety na polskich drogach nie brakuje nieodpowiedzialnych ludzi, którzy nic nie robią sobie z przepisów ruchu drogowego. Można też natrafić na nieuczciwe osoby, które wymuszając kolizję, będą próbowały wyłudzić od Ciebie odszkodowanie. Aby zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, warto mieć w aucie kamerę samochodową. Rejestrowanie przebiegu zdarzeń na drodze jest bardzo przydatne w przypadku stłuczek spowodowanych wymuszeniem pierwszeństwa lub niezachowaniem odpowiedniej odległości przez innego kierowcę. Nagranie z kamery pomoże w orzeczeniu winy za wypadek i będzie dowodem dla ubezpieczyciela. Taki gadżet w ofercie powinien mieć każdy dobrze wyposażony sklep elektroniczny.   

Skrobaczka do szyb  

Ten gadżet większość świeżo upieczonych kierowców kupuje dopiero wtedy, gdy złapie ich pierwszy mróz i śnieg. Skrobaczka do szyb jest niezbędnym akcesorium w każdym samochodzie i powinno się ją mieć zawsze pod ręką, żeby łatwo oczyścić szyby z warstwy śniegu czy lodu. Taki gadżet kosztuje kilka złotych i można go kupić w każdym większym supermarkecie czy sklepie z akcesoriami samochodowymi. Naprawdę lepiej jest kupić go zawczasu, niż przypomnieć sobie o nim dopiero wtedy, gdy jest już potrzebny.  

Fot.: Roberto Nickson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chcesz być kierowcą zawodowym? Musisz zdać kategorię C i mieć ten kod
Chcesz być kierowcą zawodowym? Musisz zdać kategorię C i mieć ten kod
Jeśli chcesz zostać kierowcą zawodowym i prowadzić pojazdy z kategorii C i D w firmach transportowych, musisz uzyskać kod 95. Jak to zrobić?
Kategoria B. Czy ograniczenie do 3,5t DMC przetrwało próbę czasu?
Kategoria B. Czy ograniczenie do 3,5t DMC przetrwało próbę czasu?
Państwo Południowej Ameryki postanowiło pójść z duchem czasu i znieść przedawniony limit DMC.
Jak wykorzystać płyty poliwęglanowe komorowe w budowie zadaszeń tarasowych – praktyczne porady i inspiracje
Jak wykorzystać płyty poliwęglanowe komorowe w budowie zadaszeń tarasowych – praktyczne porady i inspiracje
Poznaj praktyczne sposoby wykorzystania płyt poliwęglanowych komorowych w konstrukcji zadaszeń tarasowych. Inspirujące pomysły i profesjonalne porady czekają na Ciebie.
Ostatnie wpisy