Przydatne akcesoria samochodowe   

Przydatne akcesoria samochodowe   
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każdy kierowca traktuje swój samochód inaczej. Dla jednych jest to oczko w głowie, dla innych po prostu środek transportu. Nie ma jednak właściciela auta, który nie lubi ułatwiać sobie życia, stosując różnego rodzaju gadżety samochodowe. Niektóre sprzęty całkowicie odmieniają jakość prowadzenia auta, inne są po prostu ciekawym dodatkiem, ale większości kierowców nadal sprawiają one przyjemność i frajdę. Przedstawiamy przydatne akcesoria samochodowe.   

Uchwyt do telefonu   

Nawigacja GPS to w dzisiejszych czasach niezbędny gadżet każdego kierowcy. Wygoda, jaką zapewnia używanie nawigatora jest niezastąpiona, dlatego korzysta z niego praktycznie każdy. Obecnie każdy smartfon wyposażony jest w aplikację GPS. Problemem kierowców jest jednak korzystanie z aplikacji podczas jazdy bez uchwytu na telefon. Korzystanie ze smartfona w czasie prowadzenia auta jest niebezpieczne i nielegalne, dlatego grozi wysokim mandatem. Z kolei położenie telefonu na kolanach i spoglądanie w niego co chwilę, jest często niewygodne i nieefektywne. Uchwyt do telefonu to idealny gadżety dla każdego kierowcy, ponieważ pozwala na całkowicie komfortowe używanie nawigacji w smartfonie bez stwarzania zagrożenia i ryzyka mandatu.   

Kamera samochodowa   

Bezpieczeństwo na drodze jest niezwykle ważne i powinno być priorytetem każdego kierowcy. Niestety na polskich drogach nie brakuje nieodpowiedzialnych ludzi, którzy nic nie robią sobie z przepisów ruchu drogowego. Można też natrafić na nieuczciwe osoby, które wymuszając kolizję, będą próbowały wyłudzić od Ciebie odszkodowanie. Aby zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, warto mieć w aucie kamerę samochodową. Rejestrowanie przebiegu zdarzeń na drodze jest bardzo przydatne w przypadku stłuczek spowodowanych wymuszeniem pierwszeństwa lub niezachowaniem odpowiedniej odległości przez innego kierowcę. Nagranie z kamery pomoże w orzeczeniu winy za wypadek i będzie dowodem dla ubezpieczyciela. Taki gadżet w ofercie powinien mieć każdy dobrze wyposażony sklep elektroniczny.   

Skrobaczka do szyb  

Ten gadżet większość świeżo upieczonych kierowców kupuje dopiero wtedy, gdy złapie ich pierwszy mróz i śnieg. Skrobaczka do szyb jest niezbędnym akcesorium w każdym samochodzie i powinno się ją mieć zawsze pod ręką, żeby łatwo oczyścić szyby z warstwy śniegu czy lodu. Taki gadżet kosztuje kilka złotych i można go kupić w każdym większym supermarkecie czy sklepie z akcesoriami samochodowymi. Naprawdę lepiej jest kupić go zawczasu, niż przypomnieć sobie o nim dopiero wtedy, gdy jest już potrzebny.  

Fot.: Roberto Nickson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Świeże fotoradary i wyższe mandaty. Nowy przetarg ITD
Świeże fotoradary i wyższe mandaty. Nowy przetarg ITD
Sytuację może zmienić nowy przetarg Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) na zakup i dostawę fotoradarów monitorujących wjazd aut na czerwonym świetle na skrzyżowanie.
Ubezpieczenia komunikacyjne w Internecie – czy to ma sens?
Ubezpieczenia komunikacyjne w Internecie – czy to ma sens?
Dotychczas sytuacja była prosta. Chcąc kupić nowe ubezpieczenie komunikacyjne, udawałeś się do jednego z biur ubezpieczeniowych i tam z pomocą agenta wybierałeś nową polisę. Tylko tyle. Czy jednak nieco bardziej nowoczesne podejście i zakup OC lub AC w Internecie mogą okazać się dla Ciebie korzystniejsze? Sprawdź w tym tekście, jakie atuty mają zakupy online.
Co zrobić, gdy egzaminator wyda polecenie niezgodne z przepisami?
Co zrobić, gdy egzaminator wyda polecenie niezgodne z przepisami?
Egzamin na prawo może stawiać na drodze przyszłych kierowców wiele pułapek. Co, jeżeli egzaminator wyda niezgodne z prawem polecenie?
Ostatnie wpisy