Specyfiki do serwisowania auta

Specyfiki do serwisowania auta
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jakie narzędzia i akcesoria przydadzą się do serwisowania auta? Chociaż wyposażenie, jakie większość z nas może zgromadzić w garażu, raczej nie może równać się z tym, co oferują warsztaty samochodowe, to jednak są rzeczy, które warto mieć pod ręką. Dowiedz się więcej!

Najważniejsze specyfiki do serwisowania auta – lista niezbędnych produktów

Chociaż większość osób w celu serwisowania auta wybiera się do warsztatu samochodowego, to dobrze jest mieć pod ręką podstawowe specyfiki. W co warto się zaopatrzyć, aby móc w każdej chwili zadbać o swój samochód?

Na liście niezbędnych produktów ważne miejsce zajmuje olej silnikowy, którego regularna wymiana jest niezbędna dla utrzymania silnika w nienagannym stanie. W zależności od modelu samochodu, powinno się także mieć w zapasie filtry powietrza, oleju i paliwa. Istotne dla bezpiecznego i wydajnego działania silnika są także świece zapłonowe.

Wśród must have śmiało można wymienić także środki smarujące, płyn do spryskiwaczy, płyn hamulcowy czy środki czyszczące. Warto sprawdzić kosmetyki samochodowe Liqui Moly!

Zadbaj o swoje auto – specyfiki do serwisowania, których potrzebujesz

Jak widać, można całkiem umiejętnie zadbać o swoje auto samodzielnie, przynajmniej w podstawowym zakresie. Bez problemu można zaopatrzyć się w produkty, dzięki którym w każdej chwili zareagujesz na drobne usterki. 

Przydatny może okazać się również smar do prowadnic hamulcowych Liqui Moly, dzięki któremu zadbasz o układ hamulcowy swojego auta – sprawdź to! Dobrą opcją jest także olej przekładniowy Liqui Moly.

Specyfiki do serwisowania auta – jak używać ich bezpiecznie i skutecznie?

Zanim sięgniesz po jakikolwiek produkt do serwisowania auta, upewnij się, że wiesz, jak go bezpiecznie i skutecznie zastosować. Podstawą powinno być tu dokładne przestudiowanie instrukcji obsługi. Bezpieczniej jest używać niewielkiej ilości produktu, aby nie przesadzić. Nie bez znaczenia jest także ich przechowywanie – w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt, z dala od źródła ciepła lub ognia.

Po użyciu specyfiku, dokładnie oczyść narzędzia i sprzęt.

Samodzielne serwisowanie auta – miejsce ma znaczenie

Jeżeli chodzi o samodzielne serwisowanie auta, nie bez znaczenia jest odpowiednie do tego miejsce. Idealny będzie oczywiście własny garaż. Jeżeli takim dysponujesz, sprawa jest prosta! Najlepiej, aby był on wyposażony w kanał rewizyjny. Najistotniejsze jest jednak to, żeby nad naszym miejscem serwisowania był dach, a powierzchnia była równa.

Przed rozpoczęciem pracy nie zapomnij również o zablokowaniu kół za pomocą specjalnych podparć, by auto się nie przesunęło. 

Fot.: Torsten Dettlaff/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tramwaj na drodze — o czym musisz pamiętać i na jakie zasady uważać?
Tramwaj na drodze — o czym musisz pamiętać i na jakie zasady uważać?
Tramwaje — dlaczego nie lubimy ich jako kierowcy? Jak się zachować, gdy musimy obok nich przejechać? Odpowiemy na te pytania, a nawet więcej — powiemy, kiedy tramwaj nie ma pierwszeństwa.
Gdzie najmniej kierowców zdaje egzamin praktyczny na prawo jazdy?
Gdzie najmniej kierowców zdaje egzamin praktyczny na prawo jazdy?
Planujesz zdawać prawo jazdy? Nie wybieraj się do Łodzi! To jedno z miast, w którym najtrudniej jest zdać egzamin praktyczny. Jak inne miejsca wypadają pod tym względem?
Terminy egzaminu na prawo jazdy coraz dłuższe
Terminy egzaminu na prawo jazdy coraz dłuższe
Na egzamin praktyczny w wielu Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego trzeba czekać nawet miesiąc - w ciągu roku czas oczekiwania wydłużył się kilkukrotnie. Problem dostrzegany jest na terenie całego kraju.
Ostatnie wpisy