Członkostwo i ubezpieczenie w PZM – dlaczego warto?

UBEZPIECZENIE
Członkostwo i ubezpieczenie w PZM – dlaczego warto?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Polski Związek Motorowy oferuje nam specjalną kartę, która zapewni nam wiele różnych benefitów. Czy warto z niej skorzystać?

Czym charakteryzuje się członkostwo w PZM i jak je zdobyć?

Odpowiednie zabezpieczenie swoich samochodowych podróży jest bardzo ważną kwestią, o której zdecydowanie powinniśmy pamiętać. Na rynku jesteśmy w stanie znaleźć naprawdę wiele różnych ofert, lecz ciekawą alternatywą dla klasycznych towarzystw ubezpieczeniowych jest posiadanie członkostwa w PZM, czyli Polskim Związku Motorowym. To organizacja ze sporymi tradycjami i choć w większości przypadków kojarzy nam się raczej z wyścigami, nie oznacza to, że zwykłym kierowcom nie ma ona absolutnie nic do zaoferowania – jest wręcz odwrotnie!

Posiadanie karty PZM daje nam naprawdę wiele benefitów pozwalających na uzyskanie tańszego odszkodowania, a także szerokiego pakietu pomocowego. Co jednak musimy zrobić, by ją zdobyć? Nie jest to nic trudnego – należy skontaktować się z najbliższym punktem PZM, wykupić odpowiedni poziom, a następnie czekać na to, aż karta przyjdzie pocztą. Pierwotnie jest ona ważna rok, lecz oczywiście możemy ten okres wydłużyć, jeśli zapłacimy kolejną składkę. Co jednak otrzymamy po uiszczeniu opłaty?

Profity wynikające z posiadania członkostwa w PZM

Pierwszą bardzo ważną zaletą posiadania karty Polskiego Związku Motorowego są zniżki na ubezpieczenia u konkretnych towarzystw. Mogą się one wahać od 10% do 20% w zależności od tego, jaką ubezpieczalnię wybierzemy oraz jaki jest typ polisy. 

Karta PZM to jednak przede wszystkim pakiet assistance, zresztą niezwykle kompleksowy. Pakiet podstawowy krajowy oferuje nam naprawę samochodu na miejscu, dowóz paliwa, holowanie do 20 kilometrów, transport osób czy przyczepy, a także pomoc prawną. Pakiet podstawowy zagraniczny rozszerza nasze zabezpieczenia między innymi o większy dystans holowania, nocleg w hotelu w razie wypadku, samochód zastępczy, transport do domu czy dostęp do parkingu strzeżonego. Pakiet luksusowy jest droższy, lecz pozwala na wydłużenie noclegu z 3 do 5 dni, zaś pakiet VIP znosi limit holowania. Jeżeli chcemy zaś zapewnić sobie maksymalny poziom ochrony, możliwe jest wybranie opcji Bon Voyage zapewniającej pokrycie kosztów leczenia czy nawet i pakiet NNW.

Możemy również spotkać się z drobniejszymi bonusami w zależności od pułapu oraz typu członkostwa – jak zniżki w konkretnych lokalach, przy wizytach w hotelach, a także tańsze abonamenty.

Ubezpieczenie od PZM – czy warto?

Czy po podsumowaniu wszystkich benefitów możemy uznać, że ubezpieczenie i karta członkowska PZM są warte swojej ceny? Zdecydowanie tak. Co prawda nie jest to polisa od wszystkiego, lecz może nam zapewnić spokój ducha podczas dłuższych podróży, a także wiele zniżek w różnych firmach na terenie całej Polski. To zdecydowanie ciekawe rozwiązanie!

Zdj. główne: Clark Van Der Beken/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie osprzęt do ochrony kabli: przewodnik po złączkach i rurach
Jak wybrać odpowiednie osprzęt do ochrony kabli: przewodnik po złączkach i rurach
Przewodnik przedstawiający kluczowe aspekty wyboru odpowiedniego osprzętu do ochrony kabli. Poruszamy temat różnych typów złączek i rur - dowiesz się, jakie są ich zalety i zastosowania.
Czy od wielkości miasta zależy zdawalność egzaminu?
Czy od wielkości miasta zależy zdawalność egzaminu?
Chcesz wiedzieć, czy wielkość miasta ma wpływ na zdawalność prawa jazdy? Przeczytaj nasz artykuł!
Egzaminy na prawo jazdy zdrożeją – ile będą wynosić stawki?
Egzaminy na prawo jazdy zdrożeją – ile będą wynosić stawki?
Przyszli kierowcy muszą szykować się na wyższe opłaty za egzamin. Ile mają wynosić podniesione stawki?
Ostatnie wpisy