Członkostwo i ubezpieczenie w PZM – dlaczego warto?

UBEZPIECZENIE
Członkostwo i ubezpieczenie w PZM – dlaczego warto?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Polski Związek Motorowy oferuje nam specjalną kartę, która zapewni nam wiele różnych benefitów. Czy warto z niej skorzystać?

Czym charakteryzuje się członkostwo w PZM i jak je zdobyć?

Odpowiednie zabezpieczenie swoich samochodowych podróży jest bardzo ważną kwestią, o której zdecydowanie powinniśmy pamiętać. Na rynku jesteśmy w stanie znaleźć naprawdę wiele różnych ofert, lecz ciekawą alternatywą dla klasycznych towarzystw ubezpieczeniowych jest posiadanie członkostwa w PZM, czyli Polskim Związku Motorowym. To organizacja ze sporymi tradycjami i choć w większości przypadków kojarzy nam się raczej z wyścigami, nie oznacza to, że zwykłym kierowcom nie ma ona absolutnie nic do zaoferowania – jest wręcz odwrotnie!

Posiadanie karty PZM daje nam naprawdę wiele benefitów pozwalających na uzyskanie tańszego odszkodowania, a także szerokiego pakietu pomocowego. Co jednak musimy zrobić, by ją zdobyć? Nie jest to nic trudnego – należy skontaktować się z najbliższym punktem PZM, wykupić odpowiedni poziom, a następnie czekać na to, aż karta przyjdzie pocztą. Pierwotnie jest ona ważna rok, lecz oczywiście możemy ten okres wydłużyć, jeśli zapłacimy kolejną składkę. Co jednak otrzymamy po uiszczeniu opłaty?

Profity wynikające z posiadania członkostwa w PZM

Pierwszą bardzo ważną zaletą posiadania karty Polskiego Związku Motorowego są zniżki na ubezpieczenia u konkretnych towarzystw. Mogą się one wahać od 10% do 20% w zależności od tego, jaką ubezpieczalnię wybierzemy oraz jaki jest typ polisy. 

Karta PZM to jednak przede wszystkim pakiet assistance, zresztą niezwykle kompleksowy. Pakiet podstawowy krajowy oferuje nam naprawę samochodu na miejscu, dowóz paliwa, holowanie do 20 kilometrów, transport osób czy przyczepy, a także pomoc prawną. Pakiet podstawowy zagraniczny rozszerza nasze zabezpieczenia między innymi o większy dystans holowania, nocleg w hotelu w razie wypadku, samochód zastępczy, transport do domu czy dostęp do parkingu strzeżonego. Pakiet luksusowy jest droższy, lecz pozwala na wydłużenie noclegu z 3 do 5 dni, zaś pakiet VIP znosi limit holowania. Jeżeli chcemy zaś zapewnić sobie maksymalny poziom ochrony, możliwe jest wybranie opcji Bon Voyage zapewniającej pokrycie kosztów leczenia czy nawet i pakiet NNW.

Możemy również spotkać się z drobniejszymi bonusami w zależności od pułapu oraz typu członkostwa – jak zniżki w konkretnych lokalach, przy wizytach w hotelach, a także tańsze abonamenty.

Ubezpieczenie od PZM – czy warto?

Czy po podsumowaniu wszystkich benefitów możemy uznać, że ubezpieczenie i karta członkowska PZM są warte swojej ceny? Zdecydowanie tak. Co prawda nie jest to polisa od wszystkiego, lecz może nam zapewnić spokój ducha podczas dłuższych podróży, a także wiele zniżek w różnych firmach na terenie całej Polski. To zdecydowanie ciekawe rozwiązanie!

Zdj. główne: Clark Van Der Beken/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mandaty w 2022 roku – co się zmieniło?
Mandaty w 2022 roku – co się zmieniło?
Chcesz dowiedzieć się, jak wyglądają zmiany w nowym taryfikatorze? Sprawdź nasze podsumowanie.
Volkswagen Up! – czy to dobre auto na początek?
Volkswagen Up! – czy to dobre auto na początek?
Poszukiwanie pierwszego samochodu w życiu to zawsze spora przygoda. Czy Volkswagen Up! będzie dobrym wyborem na pierwszy wóz?
Kulig z wykorzystaniem samochodu, zawody driftu na parkingu – zobacz ile zapłacisz
Kulig z wykorzystaniem samochodu, zawody driftu na parkingu – zobacz ile zapłacisz
Choć z praktycznego punktu widzenia nie ma nic złego w szlifowaniu swoich umiejętności za kółkiem, to jednak robienie tego poza wyznaczonym do tego miejscem jest niestety niezgodne z prawem.
Ostatnie wpisy