Czy warto wdawać się w dyskusję z egzaminatorem?

Czy warto wdawać się w dyskusję z egzaminatorem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Egzamin na prawo jazdy dla wielu osób wiąże się z ogromnym stresem, który dodatkowo może być spotęgowany przez egzaminatora. Czy warto wdawać się z nim w dyskusję, gdy uznamy, że nieprawidłowo stwierdził, że popełniliśmy błąd?

O tym, jaki stres odczuwa się podczas egzaminu na prawo jazdy, wie niemal każdy, kto do niego podchodził. Często sprawia to, że nie jesteśmy w najlepszej formie i potrafimy popełnić dość nietypowy błąd. Niestety czasem błąd przytrafia się także egzaminatorowi, który niesłusznie zakończył nasz egzamin lub przyznał nam błąd, który w ostatecznym rozrachunku może zakończyć się negatywnym wynikiem egzaminu. Czy warto w takiej sytuacji z nim dyskutować?

Tak w zasadzie nic nie zabrania nam rozmowy z egzaminatorem. Dopóki nie wpływa ona na naszą uwagę i koncentrację na tym, co dzieje się na drodze, to możemy jak najbardziej z nim rozmawiać. Dyskutowanie to jednak już co innego. Może sprawić, że egzaminator będzie miał do nas negatywne podejście i będzie szukał okazji, by wymusić błąd. Ponadto możemy na takiego egzaminatora trafić ponownie, a to nie tylko zwiększy stres, ale też może zmniejszyć szansę na pozytywne zakończenie egzaminu. Lepiej więc z egzaminatorem nie dyskutować. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy bezsilni. 

Co zamiast dyskusji z egzaminatorem?

Na szczęście zdających, w sytuacji gdy nie zgadzamy się z egzaminatorem, lecz nie chcemy z nim wchodzić w dyskusję, nie jesteśmy w sytuacji bez wyjścia. Każdy egzamin jest nagrywany wraz z tym, co dzieje się we wnętrzu pojazdu. Gdy nie zgadzamy się z decyzją egzaminatora, najlepiej jest po prostu zgłosić ten fakt do WORD-u, w którym byliśmy egzaminowani. Tam zostanie przeprowadzona odpowiednia analiza zaistniałej sytuacji. Gdy zostanie uznane, że to egzaminator zachował się błędnie, to można liczyć przede wszystkim na zwrot pieniędzy, a w niektórych sytuacjach nawet na uznanie pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy. 

Zdjęcie główne: mansour ehsani/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo przechowywać nasiona dla zapewnienia najwyższej jakości plonu?
Jak prawidłowo przechowywać nasiona dla zapewnienia najwyższej jakości plonu?
Poznaj sprawdzone metody przechowywania nasion dla uzyskania obfitych i zdrowych plonów. Dowiedz się, jak prawidłowa konserwacja wpływa na jakość nasion.
Debata na temat wkrótce obowiązującego asystenta prędkości ISA trwa
Debata na temat wkrótce obowiązującego asystenta prędkości ISA trwa
Choć zostało jeszcze trochę czasu, nie zanosi się, aby samochody były wyposażone w jednolity system.
Rodzice będą mogli być instruktorami jazdy? To możliwe. Nowe przepisy w fazie konsultacji
Rodzice będą mogli być instruktorami jazdy? To możliwe. Nowe przepisy w fazie konsultacji
Czy rodzic już niedługo będzie w stanie zastąpić instruktora? Sprawdź, co wiemy!
Ostatnie wpisy