Kupując używany samochód online, czytaj opinie innych klientów

Kupując używany samochód online, czytaj opinie innych klientów
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wybór używanego samochodu zawsze powinien być dobrze przemyślany i poprzedzony dokładnymi oględzinami wybranego auta. Bez tego nie można mieć pewności co do jego stanu. Pomocne przy zakupie są także opinie innych klientów danego sprzedawcy, którzy dzielą się w nich swoimi doświadczeniami.

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanego auta?

Każdy sprzedawca samochodu niezależnie od tego, czy zajmuje się sprzedażą aut na co dzień, czy ma na zbyciu prywatny pojazd, chce sprzedać go po jak najbardziej atrakcyjnej cenie. W ogłoszeniach o sprzedaży często pojawiają się zawyżone kwoty, które sprzedawca jest skłonny negocjować, lub subtelne opisy uszkodzeń, które w rzeczywistości robią niezbyt dobre wrażenie. Przed wybraniem się na oględziny samochodu, szczególnie wtedy, kiedy od sprzedającego dzieli długa droga, warto więc potwierdzić telefonicznie wszystkie najważniejsze szczegóły. W rozmowie znacznie łatwiej jest wychwycić niejasności i dopytać o to, co istotne.

Kiepski stan samochodów używanych bywa tłumaczony przez sprzedawców ich wiekiem. Co ważne, wiek auta oczywiście wpływa na jego stan i wygląd, ale nie tłumaczy nieprawidłowo wykonywanych napraw. Jadąc obejrzeć piętnastoletni samochód, można spodziewać się nieidealnej karoserii, jednak nie należy akceptować rdzy albo złego stanu elementów eksploatacyjnych.

Często jednym z najważniejszych parametrów przy zakupie jest przebieg samochodu. Co ważne, od pewnego czasu nie trzeba w tej kwestii polegać na sprzedającym i dostarczanych przez niego dokumentach. Przebieg samochodu można szybko sprawdzić przez internet po jego indywidualnym numerze VIN.

Kolejna ważna kwestia to ustalenie, czy ma się do czynienia z samochodem bezwypadkowym. W tym celu warto dokładnie obejrzeć cały pojazd, przyjrzeć się karoserii w poszukiwaniu śladów malowania, a także sprawdzić oznaczenia na szybach. Jeśli są one oryginalne, będzie widoczne na nich logo producenta samochodu.

Używane samochody warto oglądać z kimś, kto się na nich zna. Nie mogąc liczyć na pomoc takiej osoby, auto zawsze należy zabrać jeszcze przed zakupem na stację kontroli pojazdów w celu dokładnej analizy jego stanu technicznego.

Jak opinie o używanych samochodach i ich sprzedawcach mogą ułatwić wybór?

Opinie o konkretnych modelach używanych samochodów mogą wydawać się niepotrzebne – przecież teoretycznie każda sztuka może mieć inny stan i inne problemy. W rzeczywistości jednak pewne wady mogą powielać się w danej serii aut, dlatego takie opinie także mogą ułatwić wybór.

Znacznie ważniejsze są jednak opinie na temat sprzedawców samochodów, z których wywnioskować można między innymi kwestie takie jak ciągłość kontaktu, jakość obsługi, czy posiadaną dokumentację. Sprzedawcy różnie dbają o swoje samochody, wykonują naprawy w różnego rodzaju serwisach i proponują swoim kupującym różne warunki. Warto poznać je jeszcze przed zakupem.

Gdzie szukać wartościowych opinii na temat sprzedawców? Jeśli firma ma własną stronę internetową lub profil w mediach społecznościowych, zwykle opinie można znaleźć w tych serwisach. Warte uwagi są także strony takie jak https://www.gowork.pl zbierające opinie o różnych firmach, w tym także sprzedawcach samochodów. Znaleźć tam można doświadczenia innych kupujących, a nawet komentarze pochodzące od pracowników danych firm.

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak rozpoznać awarię filtra powietrza?
Jak rozpoznać awarię filtra powietrza?
Dowiedz się, jak rozpoznać pierwsze oznaki awarii filtra powietrza w ciągniku rolniczym i zapobiec uszkodzeniu silnika.
Optymalizacja przestrzeni magazynowej dzięki nowoczesnym rozwiązaniom logistycznym
Optymalizacja przestrzeni magazynowej dzięki nowoczesnym rozwiązaniom logistycznym
Poznaj nowatorskie metody usprawniające gospodarkę magazynową. Dowiedz się, jak zastosowanie nowych technologii logistycznych może zwiększyć efektywność i pojemność twojego magazynu.
Jak dbać o auto z automatyczną skrzynią biegów?
Jak dbać o auto z automatyczną skrzynią biegów?
Odpowiednia konserwacja aut z przekładnią automatyczną to klucz do ich długiego użytkowania. Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę.
Ostatnie wpisy