Nowość w zabezpieczeniach antykradzieżowych samochodów – IKOL SVR Dashcam!

Nowość w zabezpieczeniach antykradzieżowych samochodów – IKOL SVR Dashcam!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zdawać by się mogło, że rynek zabezpieczeń antykradzieżowych samochodów jest już pełen – można na nim znaleźć najróżniejsze formy ochrony od blokad mechanicznych, przez wyszukaną elektronikę. Czy to ostudza zapał złodziei? W żadnym wypadku! Z roku na rok znika co raz więcej aut, a na większość zabezpieczeń rabusie szybko znajdują odpowiedź. Dlatego też warto korzystać z nowości w dziedzinie, takich jak IKOL SVR Dashcam – połączenie wideorejestratora, nadajnika radiowego oraz lokalizatora GPS. Jak działa system? Gdzie można go znaleźć? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście!

Zabezpieczenie antykradzieżowe samochodu – system radiowej lokalizacji SVR

IKOL SVR Dashcam to kompleksowy system zabezpieczający auto przed kradzieżą, jednak pierwsze skrzypce odgrywa tutaj radiowa lokalizacja pojazdów po kradzieży. Sposób jej działania jest bardzo prosty, jednakże nie do zneutralizowania – w samochodzie montowany jest niewielki nadajnik radiowy, który w przypadku kradzieży zostaje uruchomiony zdalnie, a następnie jest namierzany przez ekipę poszukiwawczą przy współpracy z policją. Po zlokalizowaniu pojazdu, zostaje on odzyskany z rąk złodziei, a następnie jest przekazywany właścicielowi.

Co ważne, choć system IKOL SVR to można by rzec „system naczyń połączonych” to każdy z komponentów działa niezależnie od siebie. Złodziej może więc od razu uszkodzić kamerę samochodową, włączyć zagłuszarkę sygnału GPS i położyć ją na tylnym siedzeniu, a nadajnik radiowy i tak umożliwi odzyskanie auta.

Dodatkowe wsparcie – wideorejestrator w IKOL SVR Dashcam

Głównym i najbardziej widocznym elementem systemu antykradzieżowego IKOL SVR Dashcam jest wideorejestrator. Nie jest to jednak typowa kamera samochodowa, do której przywykli kierowcy. Dashcam posiada dwa obiektywy – jeden skierowany do wnętrza auta, a drugi z widokiem przez przednią szybę. Dodatkowo jest także wyposażony w głośnik i mikrofon, aby przekazywać komunikaty głosowe. Kamera nagrywa w wysokiej rozdzielczości zarówno w dzień jak i w nocy. Gdy wnętrze auta jest nieoświetlone podczas jazdy po zmroku, przełącza się w dedykowany tryb nocny, dzięki któremu widać czarno-biały obraz. 

Jak więc IKOL SVR Dashcam może pomóc w przypadku kradzieży samochodu? Po pierwsze, działa jak straszak – często już sam widok wideorejestratora odstręcza złodzieja. Jeśli jednak ktoś pokusi się o włamanie do auta, kamera rozpocznie nagrywanie już w momencie zamknięcia drzwi Taki 30-sekundowy film od razu zapisze się w aplikacji mobilnej IKOL Tracker, która służy do obsługi systemu. Jest to niewątpliwy skarb dla właściciela auta – może od razu przekazać materiał policji wraz z wizerunkiem sprawcy oraz kierunkiem, w którym się udał.

Uzupełnienie systemu – lokalizator GPS w IKOL SVR Dashcam

To fakt, że wcześniej wspomniana zagłuszarka, może zneutralizować sygnał GPS, co sprawi, że lokalizator będzie mało użyteczny. Jednak nie do końca! Moduł GPS posiada bardzo przydatną funkcję alertów, które na bieżąco wysyłają powiadomienia na telefon o różnych zdarzeniach, w tym np. o próbie zagłuszenia sygnału lub nieprawidłowej pozycji GPS. Dzięki temu można podjąć szybką reakcję – sprawdzić czy auto znajduje się na swoim miejscu, a jeśli faktycznie zostało skradzione, natychmiast powiadomić Centrum Operacyjne IKOL oraz policję. Dzięki temu szanse na odnalezienie auta w całości są maksymalnie wysokie.

Sprawdź IKOL SVR Dashcam – innowacyjne zabezpieczenie antykradzieżowe!

IKOL SVR Dashcam to niewątpliwie nowość na rynku, co sprawia, że jest jeszcze bardziej skuteczna – można rzec krok przed złodziejami. Oczywiście system pełni dużo więcej funkcji, m.in. pozwala na śledzenie trasy, nagrywa całe podróże, a także posiada dedykowany system raportów i alertów. Aby poznać szczegóły pełnej ofert, koniecznie wejdź na ikol.pl i sprawdź co jeszcze IKOL SVR Dashcam może zrobić dla Ciebie!

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kategoria C – jakimi pojazdami możesz uczyć się jeździć?
Kategoria C – jakimi pojazdami możesz uczyć się jeździć?
Rozpoczynasz kurs na prawo jazdy kategorii C? Sprawdź, jakimi pojazdami będziesz uczyć się jeździć!
Jak wybrać odpowiednie części przemysłowe i motoryzacyjne – praktyczny przewodnik
Jak wybrać odpowiednie części przemysłowe i motoryzacyjne – praktyczny przewodnik
Poznaj kluczowe kryteria wyboru części przemysłowych i motoryzacyjnych. Dowiedz się, jak najefektywniej je dobrać, aby przekuć to w sukces swojej firmy.
Kontrola drogowa. 42-latek z nieważnym od pięciu lat prawem jazdy
Kontrola drogowa. 42-latek z nieważnym od pięciu lat prawem jazdy
W świetle prawa, osoba kierująca pojazdem legitymująca się nieważnym prawem jazdy traktowana jest jako osoba bez prawa jazdy.
Ostatnie wpisy