Polacy jeżdżą zdawać prawko w Czechach. Czy to legalne?

Polacy jeżdżą zdawać prawko w Czechach. Czy to legalne?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zdanie prawa jazdy w Polsce nie jest niesamowicie trudne, lecz wiele osób wciąż poszukuje drogi na skróty. Okazuje się, że takową można znaleźć u naszych południowych sąsiadów, czyli w Czechach. 

Statystyki mówią jasno: liczba kierowców i samochodów w Polsce stale rośnie, a zdobycie uprawnień do kierowania samochodem osobowym to cel znacznej części osób wchodzących w dorosłość. Dla wielu zdanie egzaminu praktycznego jest jednak dość trudne, przede wszystkim z racji dość stresującej otoczki wokół niego. 

Ludzie próbują ominąć zdawanie egzaminu w Polsce i jeżdżą do Czech, gdzie niektóre dane mówią o tym, że zdawalność jest nawet dwukrotnie wyższa. W rzeczywistości sprawa nie jest tak prosta. Aby podejść do egzaminu u naszych sąsiadów, należy przede wszystkim przedstawić zaświadczenie o stałym bądź tymczasowym pobycie, a także udowodnić dokumentami, że przebywaliśmy w tym kraju przez minimum 185 dni kalendarzowych. 

Zdjęcie główne: Jan Baborák/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealną tarczę do cięcia granitu?
Jak wybrać idealną tarczę do cięcia granitu?
Poznaj kluczowe czynniki, które wpływają na wybór tarczy do granitu. Dowiedz się, jakie są rodzaje tarczy, jak rozpoznać ich jakość i na co zwrócić uwagę, by zapewnić bezproblemowe i precyzyjne cięcie.
Co trzeba zrobić, żeby zostać diagnostą samochodowym?
Co trzeba zrobić, żeby zostać diagnostą samochodowym?
Interesuje Cię praca jako diagnosta samochodowy? Okazuje się, że jest to rzeczywiście bardzo ciekawa profesja, która idealnie pasuje do każdego pasjonaty motoryzacji. Dlatego, jeżeli Ty również zastanawiasz się nad tym, aby pracować w tym zawodzie, warto dowiedzieć się, co dokładnie należy zrobić, aby pracować jako diagnosta samochodowy.
Wyprowadzenia auta z poślizgu – poznaj zasady postępowania
Wyprowadzenia auta z poślizgu – poznaj zasady postępowania
Chcesz wiedzieć, jak skutecznie wyjść z poślizgu? Podpowiemy, jak to zrobić, kiedy przyczepność z nawierzchnią straci tylna oraz przednia oś. Sprawdź już teraz!
Ostatnie wpisy