Prawo jazdy do wymiany! Będzie to konieczne!

CO NOWEGO?
Prawo jazdy do wymiany! Będzie to konieczne!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Prawo jazdy, jak każdy inny dokument, posiada konkretną datę ważności. Kiedy będzie czekała nas jego wymiana?

Wymiana prawa jazdy – nawet tych bezterminowych

Nie jest żadną tajemnicą, iż obecnie prawa jazdy wydawane są na czas 15 lat bądź 5 lat, jeżeli lekarz stwierdził u nas problemy zdrowotne. Osoby, które zdawały prawo jazdy przed 2013 rokiem, miały jednak do tej pory dokumenty bezterminowe. To jednak ulegnie zmianie i to już niedługo.

Osoby, które odebrały swoje prawo jazdy przed 19 stycznia i do tej pory mogły pochwalić się bezterminowym plastikiem, będą zmuszone do wymiany swojego prawa jazdy do… 2033 roku. To oczywiście bardzo odległa data, lecz po tej informacji już teraz pojawiło się wielu niezadowolonych kierowców, którzy myśleli, że nie będą musieli ponownie płacić za dokument. Przepisy jednak niestety uległy zmianie.

Zdj. główne: Matthew Henry/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy można zdawać prawo jazdy na kategorię C+E?
Kiedy można zdawać prawo jazdy na kategorię C+E?
Prawo jazdy kategorii C+E to dokument, który może otworzyć przed nami niezwykle interesującą ścieżkę kariery kierowcy ciężarówki. Kiedy możemy starać się o takie uprawnienia?
Spada zdawalność w dużych miastach – dlaczego?
Spada zdawalność w dużych miastach – dlaczego?
W dużych miastach coraz rzadziej kursanci zdają egzamin na prawo jazdy. Co jest tego przyczyną i czy możemy liczyć na zmiany w najbliższych latach?
Michelin Primacy 4 – co wiemy o tych oponach?
Michelin Primacy 4 – co wiemy o tych oponach?
Primacy 4 to najnowsza odsłona opon letnich marki Michelin. Ogumienie uznawane za jedno z najlepszych w swojej klasie, zostało wyposażone w technologię EverGrip.
Ostatnie wpisy