TOP5 – najczęstsze błędy na egzaminie na prawo jazdy

PRAKTYKA
TOP5 – najczęstsze błędy na egzaminie na prawo jazdy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szykujesz się go egzaminu na prawo jazdy kategorii B? Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniają egzaminowani! Unikaj ich, aby zdać ten ważny sprawdzian!

Te pięć błędów bardzo często wpływają na negatywny wynik egzaminu. Na co zwrócić uwagę?

1. Błędy na rękawie – to błędy na łuku. Największy problem sprawia cofanie. Osoby egzaminujące robią go „na czuja”, bez patrzenie w lusterka. Najczęściej kończy się to wyjazdem za linię i oblaniem testu.

2. Brak reakcji na „wzgórzu” – choć w teorii ruszenie ze wzniesienia wydaje się łatwe, to zbyt lekki, albo za mocny gaz i brak reakcji przy puszczeniu ręcznego skutkuje zjechaniem auta lub zgaszeniem silnika.

3. Wymuszenie pierwszeństwa pojazdu – to bardzo poważny błąd, który wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Rozkojarzenie i stres często sprawiają, że egzaminowane osoby zbyt szybko naciskają na gaz i nie ustępują pierwszeństwa.

4. Rondo – problemem kursantów jest ustawienie się na rondzie, kierunkowskazy i zjazd. Bardzo często eliminuje z walki o prawo jazdy.

5. Nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych – zmora osób, które zdają na prawo jazdy! Przepisy o ruchu na przejściu dla pieszych są bardzo nieprecyzyjne, stąd często egzamin kończy się negatywnym wynikiem. Rozwiązanie? Najlepiej przepuszczaj wszystkich pieszych przez pasy, nawet, jeżeli jeszcze ich na nich nie ma!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Debata na temat wkrótce obowiązującego asystenta prędkości ISA trwa
Debata na temat wkrótce obowiązującego asystenta prędkości ISA trwa
Choć zostało jeszcze trochę czasu, nie zanosi się, aby samochody były wyposażone w jednolity system.
Jakie zastosowania mają wyciągarki samochodowe?
Jakie zastosowania mają wyciągarki samochodowe?
Wyciągarki samochodowe większość z nas utożsamia z pokonywaniem najtrudniejszych i najbardziej wymagających tras off-roadowych, podczas gdy tak naprawdę liczba ich zastosowań wykracza znacznie dalej.
Kiedy ubezpieczać pojazd, by zyskać zniżki? Odpowiadamy!
Kiedy ubezpieczać pojazd, by zyskać zniżki? Odpowiadamy!
OC to obowiązkowe ubezpieczenie, o którym powinien pomyśleć każdy kierowca. Podpowiadamy, jaką firmę wybrać oraz jakie czynniki mają wpływ na wysokość zniżek.
Ostatnie wpisy