Gdzie najtrudniej było zdać prawo jazdy w 2021 roku?

Gdzie najtrudniej było zdać prawo jazdy w 2021 roku?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zdawalność prawa jazdy w poszczególnych ośrodkach różni się od siebie. Niektóre z nich są owiane złą sławą przez częste oblewanie kursantów. Gdzie najtrudniej było w 2021 roku?

Zdanie prawa jazdy to zadanie, które nie należy do specjalnie trudnych, lecz wiele osób ma z tym pewne problemy, gdy przychodzi do zaliczenia egzaminu praktycznego. Jest ku temu wiele powodów, ale najważniejszy z nich to oczywiście stres. Potrafi on nieco sparaliżować i sprawić, że popełni się błąd, którego normalnie by się nie zrobiło. W kwestii zdania egzaminu praktycznego bardzo ważny jest również egzaminator. 

Praktycznie każdy oddział WORD w Polsce ma w swoim składzie egzaminatora, który jest znany przez większość kursantów i nie wynika to z tego, że jest to osoba specjalnie życzliwa czy też pozwalająca na łatwe zdanie. Częściej najbardziej znani egzaminatorzy to ci, którzy bardzo często doprowadzają do tego, że ktoś tego egzaminu nie zda – czy to poprzez nałożenie presji, czy też specjalne wybieranie takich ulic, gdzie o popełnienie błędu jest niezwykle łatwo. 

W którym dużym mieście prawo jazdy zdaje najmniej osób?

Zdawanie prawa jazdy w większym mieście może być problematyczne. Sprawia jednak, że jesteśmy lepszymi kierowcami, gdyż tramwaje, specyficzne skrzyżowania i tym podobne nie zrobią już na nas takiego wrażenia w przyszłości. Spośród większych miast w Polsce najgorszą zdawalnością egzaminu praktycznego może pochwalić się WORD w Łodzi. Tam pozytywnie kończy się mniej niż jedno na cztery podejścia, gdyż zdawalność jest na tragicznym poziomie wynoszącym 24,9%.

Zdanie prawa jazdy nie należy do prostych również w Szczecinie, Opolu, a także Gdańsku. W stolicach województw zdawalność to kolejno 27,8%, 28,1% oraz 28,9%. Pośród miast wojewódzkich kiepsko wypada również Gorzów Wielkopolski ze zdawalnością rzędu 28,7% oraz Bydgoszcz, gdzie egzamin praktyczny jest zaliczany w przypadku 30,1% podejść. Niewiele lepiej jest w Katowicach i Kielcach, gdzie zdawalność to 30,4% i 30,5%. Warto uważać także na Częstochowę, gdzie egzamin praktyczny kończy się wynikiem pozytywnym zaledwie przy 29,8% podejść.

Często uważa się, że w mniejszych miastach prawo jazdy jest zdać znacznie łatwiej. O ile w znacznej większości przypadków jest to prawda, tak są również miejscowości, które wcale nie są jakkolwiek lepsze od wcześniej wspomnianych Łodzi, Szczecina czy Gdańska. Jedno z najgorszych miejsc również położone jest nad morzem. Mowa tu o Koszalinie, gdzie kandydaci na kierowców zdają prawo jazdy jedynie przy 25,4% podejść. Niewiele lepiej jest w Radomiu, gdzie zdawalność to 25,6%. 

Gdzie najłatwiej zdać prawo jazdy?

Oczywiście istnieją miasta, które mogą pochwalić się znacznie lepszymi wynikami. Wśród miast wojewódzkich króluje Rzeszów, gdzie zdawalność to 39,2%. Podium należy również do Wrocławia z wynikiem 38,3% oraz Białegostoku, gdzie 38,1% egzaminów kończy się wynikiem pozytywnym. Spośród mniejszych miast króluje Jelenia Góra, gdzie prawo jazdy jest zdobywane w przypadku aż 53% podejść. Na podium znajdziemy również Ostrołękę z wynikiem 51,9% oraz Kalisz, gdzie zdawalność wynosi 49,6%.

Zdj. główne: Vladyslav Tobolenko/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Singapur i… egzamin prawa jazdy na rower elektryczny
Singapur i… egzamin prawa jazdy na rower elektryczny
Cyfrowy egzamin zdaje się jednorazowo i nie wymaga odnawiania. Koszt wynosi około 5 dolarów singapurskich.
Toruń. Mundurowi przeprowadzili działania pt. „Prędkość”
Toruń. Mundurowi przeprowadzili działania pt. „Prędkość”
Według oficjalnych danych, skontrolowano blisko 140 kierowców i pojazdów. W aż 62 przypadkach kierowcy przekroczyli prędkość.
Co grozi za jazdę samochodem przed egzaminem?
Co grozi za jazdę samochodem przed egzaminem?
Sprawdź, jakie kary grożą za prowadzenie samochodu bez ważnego prawa jazdy.
Ostatnie wpisy