Niecodzienny widok: 32-tonowy kombajn leśny na autostradzie A1

Niecodzienny widok: 32-tonowy kombajn leśny na autostradzie A1
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rębak marki Albach Diamant 2000 poruszał się autostradą A1. Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi „Pojazd nie był zarejestrowany, a jego kierujący nie posiadał stosownych uprawnień”.

Przypadek sprawił, że policjanci patrolujący odcinek autostrady A1 w Łódzkiem natrafili na ogromną maszynę leśną wjeżdżającą na Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP) Wiśniowa Góra.

Jak tłumaczy Łódzka Komenda – podczas kontroli okazało się, że był to kombajn leśny, tak zwany rębak. Maszyna marki Albach Diamant 2000 służy do przemysłowego przetwarzania pni i korzeni na zrębki. Mimo ogromnej masy 32 ton, 700-konny silnik jest w stanie rozpędzić tego kolosa do 70 km na godz., co teoretycznie pozwala mu na wjazd na autostrady.

Jednakże, pojazd nie był wcześniej zarejestrowany na terenie Polski, co wyklucza go z ruchu po drogach publicznych. Co więcej, kierujący kombajnem nie posiadał stosownych uprawnień.

(Fot. KMP Łódź)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Google Merchant – sprawdzony sposób na promocję sklepu online
Google Merchant – sprawdzony sposób na promocję sklepu online
Zastanawiasz się, jak skutecznie wypromować swój sklep online? Pomocne będzie takie narzędzie reklamowe jak Google Merchant.
Czy wiesz, kiedy możesz używać świateł przeciwmgielnych? Rozwiązujemy twoje wątpliwości
Czy wiesz, kiedy możesz używać świateł przeciwmgielnych? Rozwiązujemy twoje wątpliwości
Czy jesteś pewien, kiedy i jak korzystać ze świateł przeciwmgielnych? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć wszelkie zasady i wyjaśni Twoje wątpliwości.
Jak poprawić efektywność pracy dzięki nożycą gilotynowym do blachy?
Jak poprawić efektywność pracy dzięki nożycą gilotynowym do blachy?
Odkryj, jak znacznie zwiększyć efektywność pracy przy użyciu nożyc gilotynowych do blachy. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj kluczowe aspekty tego narzędzia.
Ostatnie wpisy