Przyglądamy się młodym kierowcom. Czy stereotypy zawierają ziarno prawdy?

CO NOWEGO?
Przyglądamy się młodym kierowcom. Czy stereotypy zawierają ziarno prawdy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Świeżo upieczonym kierowcom często przypisuje się łatkę nierozważnych i nieodpowiedzialnych piratów drogowych. Sprawdzamy, co statystyki mówią o młodych dorosłych za kółkiem.

Według raportu przygotowanego na podstawie danych aplikacji Yanosik, osoby przed 26 rokiem życia stanowią 6% populacji kierowców, a 83% z nich to mężczyźni. Wśród 10. najczęściej wybieranych marek przez osoby poniżej 26 roku życia króluje Audi, jednak na podium znalazł się również koncern BMW. Ponad połowa młodocianych kierowców decyduje się na samochody o pojemności silnika w zakresie 1,7-1,8 litra.

Okazało się także, że preferowanym rodzajem paliwa przez tą grupę wiekową jest LPG.

Z naszych danych wynika, że im kierowca jest starszy, tym rzadziej wybiera LPG. W grupie osób kierujących powyżej 61. roku życia na instalację gazową decyduje się niewiele ponad 11 proc. Większość stawia na benzynę. Co ciekawe, wśród kierowców w wieku 26-60 lat największą popularnością cieszą się natomiast diesle.

poinformowała Magda Zglińska.

Warto również wspomnieć, że młodzi kierowcy o wiele częściej od swoich starszych kolegów decydują się na jazdę nocą. Co więcej, płacą oni również najwyższe składki na ubezpieczenie OC.

(Photo by Jan Baborák on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prawo jazdy. Technologia w służbie kursantów
Prawo jazdy. Technologia w służbie kursantów
W samochodach służących do nauki jazdy zamontowano urządzenie, które w sposób graficzny i dźwiękowy ostrzega kursanta.
Jak wybrać odpowiednie części do przenośników taśmowych – poradnik dla przedsiębiorców
Odkryj sposoby wyboru najodpowiedniejszych części do przenośników taśmowych. Artykuł przewodnik dla przedsiębiorców pragnących optymalizować swoje procesy produkcyjne.
Co musi być w mieście, żeby znalazł się tam WORD?
Co musi być w mieście, żeby znalazł się tam WORD?
Pierwsze Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego powstały w wyniku transformacji Centrów Egzaminacyjnych Prawa jazdy istniejących w okresie Polski Rzeczpospolitej Ludowej.
Ostatnie wpisy