Czy warto udać się do znajomego instruktora? Zalety i wady takiego rozwiązania

KATEGORIA B
Czy warto udać się do znajomego instruktora? Zalety i wady takiego rozwiązania
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Prawo jazdy jest dla każdego czymś wartościowym i osoby, które chcą nauczyć się jeździć samochodem, muszą udać się na kurs, by móc je zdać. Warto wiedzieć, że jest możliwość wybrania instruktora, który ma nas nauczyć, jak prawidłowo i zgodnie z przepisami poruszać się pojazdem po jezdni. Masz znajomego, który uczy w szkole jazdy? Zastanawiasz się, czy udanie się do niego to dobry pomysł? Przekonaj się razem z nami, jakie zalety i wady ma takie rozwiązanie.

Kim jest instruktor i czego ma nas nauczyć?

Zanim dowiemy się, czy warto udać się do znajomego instruktora, warto podkreślić, czym się on zajmuje i czemu należy skorzystać z jego usług. Instruktor to w prostym tłumaczeniu nauczyciel jazdy, który ma za zadanie wyszkolić nas do tego stopnia, że jazda samochodem po jezdni stanie się łatwa, bezpieczna i zrozumiała. Jego zadanie to nie tylko nauczenie nas, jak ruszać i zatrzymywać samochód, ale również co należy robić w momencie, w którym samochód znajdzie się na skrzyżowaniu, uświadomienie o tym, że konieczne jest zatrzymywanie się na pasach dla pieszych, a także wiele innych zasad obowiązujących na drodze. Warto podkreślić, że każdy instruktor ma inny styl jazdy i swoje przyzwyczajenia. Od tego, do którego nauczyciela się wybierzemy, zależą nasze umiejętności jako przyszłego kierowcy.

Znajomy instruktor to więcej swobody i pewności siebie

Jeśli masz znajomego instruktora jazdy, z pewnością zastanawiasz się, czy skorzystać z jego usług, a także, dlaczego warto to zrobić. Jest to doskonały pomysł ze względu na to, że w czasie nauki zazwyczaj jesteśmy wystarczająco zestresowani. Dodatkowo przebywanie przy obcej osobie, której zwyczajów nie znamy, może być utrudnieniem i powodować jeszcze większy stres. W czasie tak ważnego zadania, jak nauka jazdy nie jest to potrzebne. Przebywanie przy znajomej osobie sprawi, że poczujemy się pewniejsi siebie, a co więcej, będziemy mieli więcej swobody. Czy to jednak naprawdę dobrze?

Znajomy instruktor to mniejsze skupienie

Znajomy, który ma nas uczyć jazdy samochodem, sprawia, że znacznie łatwiej o stracenie skupienia. W czasie jazdy, zamiast skupić się na drodze i nauce możecie zacząć rozmawiać o prywatnych sprawach. Przez to bardzo łatwo o niedociągnięcia w sposobie prowadzenia samochodem i trudności w zapamiętaniu najważniejszych zasad w momencie poruszania się pojazdu po jezdni. Warto więc wybrać takiego nauczyciela, który na pewno pomoże Ci zrozumieć tę nową umiejętność i zasady, dzięki którym z łatwością zdasz egzamin na prawo jazdy.

Znajomy instruktor, większe ryzyko o nieporozumienie

Instruktor ma nas nauczać, jak zachowywać się na drodze. To sprawia, że mamy takie, a  nie inne przyzwyczajenia w samochodzie. W dużej mierze mają one wpływ na to, czy zdamy, czy nie. Jeśli zdarzy się, że po przebytym kursie nie zdasz egzaminu praktycznego na prawo jazdy, to wina za tę porażkę może zostać zwalona na znajomego. To spowodować może niepotrzebne nieporozumienia. Jeśli więc chcesz uniknąć takiej sytuacji, lepiej zdecydować się na kogoś, kogo nie znasz.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podchwytliwe pytania na egzaminie na prawo jazdy
Podchwytliwe pytania na egzaminie na prawo jazdy
Na zdających egzamin teoretyczny na prawo jazdy czeka kilka pułapek. Sprawdzamy, jakie pytania są najbardziej podchwytliwe!
Jakim przeróbkom poddać pierwsze auto?
Jakim przeróbkom poddać pierwsze auto?
Zastanawiasz się, jak zabrać się za tuning pierwszego auta? Wydaje Ci się to strasznie skomplikowane? Podpowiadamy!
Toruń. Mundurowi przeprowadzili działania pt. „Prędkość”
Toruń. Mundurowi przeprowadzili działania pt. „Prędkość”
Według oficjalnych danych, skontrolowano blisko 140 kierowców i pojazdów. W aż 62 przypadkach kierowcy przekroczyli prędkość.
Ostatnie wpisy